Leden 2007

Suspiria : - )

31. ledna 2007 v 18:56 Super horrory
Ježiš tenhle článek bo iformace o Suspirce sou strašně přehnaný ! Tohle je totiž asi ten nejtrapnější horůrek , kterej sem kdy viděl ! : - )Teda to zpracování je hrozný , jinak děj je sám vosůbkove v podstatě dost hustej ... Vona tam pořád někde stříka oranžová tempera , blikaj semafory atak .... Je to dost hustý jako komedie , ale jako horor ne ... A ono nám to přišlo poštou přibalený k časáku , což už vlastně taky vo něčem vypovídá : - )
Režie: Dario Argento

Scénář: Dario Argento, Daria Nicolodi

Rok výroby: 1977

Délka: 98 min

Země: Itálie

Alternativní název: Dario Argento's Suspiria
Hrají:
Jessica Harper ... (Suzy Bannion)
Stefania Casini ... (Sara)
Flavio Bucci ... (Daniel)
Miguel Bosé ... (Mark)
Barbara Magnolfi ... (Olga)
Susanna Javicoli ... (Sonia)
Eva Axén ... (Patty 'Pat' Hingle)
Rudolf Schündler ... (profesor Milius)
Jestliže má být něco označeno jako veledílo.
Něco co vás upoutá na první pohled a nenechá vydechnout.
Něco co se vám zaryje pod kůži a zanechá tam Mystérius Argentus.
Tak je to právem Suspiria.
Klenot mezi klenoty na filmovém plátně!!
Natočen v roce 1977 pod režijní taktovkou mistra Dária Argenta.
Vypravme se tedy do německého Freiburgu, kde do baletní školy přijíždí za deštivého počasí studovat mladá američanka Suzzy Bannionová.
Není to tak obyčejná škola, jak se na první pohled zdá.
Panuje zde zlo, ukryté v chodbách labyrintu. Zlo v podobě čarodějnického kultu.
Jako první přichází o svůj život nevinná studentka ve svém pokoji, kde umírá rukou neznamého vraha.
Suzzy se snaží zjistit, co že se to děje v jejím novém působišti a proč se vedení školy v čele s ředitelkou chová velmi negativně.
Rozhodne se vypátrat vše na vlastní pěst, aniž by měla tušení, kam ji zavedou její otázky.
Argento zde vykouzlil neskutečnou atmosféru s tak ostrou hudbou, která vaše uši nenechá na pokoji.
Suspiria obsahuje nádherné mísení pestrých a kontrastních barev (a ty zde hrajou velkou roli).
Tvůrce nám zde ukazuje dokonalé graffiti 70.let.
Samotná architektura budovy, ve které se odehrává příběh, budí velmi strašidelný dojem, zvláště tajemné dlouhé chodby.
Za připomenutí stojí démonicky ovládaný pes, který uprostřed nočního náměstí prokousne svému slepému majiteli hrdlo a poté si v klidu holduje na jeho ostatcích.
Podobný útok jsme mohli vidět i v dalším veledíle - The Beyond (Lucio Fulci), kde muže vystřídala slepá žena.
A pak že je pes nejlepší přítel člověka.
Suspiria si zaslouží opravdovou pozornost, a to nejen u hororového fajnšmekra.

Klíč

31. ledna 2007 v 18:49 Super horrory
Zatím posledním přírůstkem pomyslné hrůzyplné realitky je jižanské koloniální stavení v Terrebonské farnosti u New Orleansu z filmu britského režiséra Iaina Softleyho Klíč. Sem přichází pětadvacetiletá pečovatelka Caroline (Kate Hudsonová), aby se starala o mrtvicí stiženého majitele nemovitosti Bena Devereauxe (John Hurt). Dívka si však nepadne do oka s Benovou manželkou Violet (Gena Rowlandsová). Ta jí sice dá univerzální klíč od všech místností, avšak vadí jí, že zaměstnankyně jako rodačka z New Jersey a ne z Jihu domu určitě "neporozumí". Caroline záhy pochopí, že ochrnutý a nemluvící Ben se jí snaží něco sdělit. Podle ní má v jeho nemoci prsty Violet. Při pátrání v domě pečovatelka objeví v podkroví místnost s rituálními předměty. Později se dozví, že se jedná o kreolské zaklínání, označované jako húdú (nezaměňovat s podobným "náboženstvím" vú-dú). To kdysi dávno praktikovali v domě černošští sloužící Táta Justify a Máma Cecile a byli za to tehdejšími majiteli lynčováni.

A Caroline udělá v této chvíli dvě osudové chyby: jednak se nespakuje a neodjede a jednak se svěří mladému právníkovi Devereauxových Lukeovi (Peter Sarsgaard).

Jenže právě z těchto chyb tvůrci Klíče těží. Scenárista Ehren Kruger se na hororový žánr specializuje (Vřískot 3, Kruh a Kruh 2), ale tentokrát se až příliš přidržel klišé a jednoduchých řešení. Závěrečný zvrat mu ovšem vcelku vyšel. Režisér Iain Softley zatím těká: od hudebního filmu Backbeat o začátcích Beatles přes líčení světa hackerů v Nebezpečné síti a komorní milostný příběh Křídla vášně až po fantastický snímek Svět podle Prota. V Klíči se šikovně opírá zejména o jižanské prostředí. Když totiž zasadíte děj do močálovitého kraje, nasáklého dusivou vlhkostí, jehož cesty, lemované zchátralými chajdami, se ztrácejí v bažinách, máte o temnou atmosféru zpoloviny postaráno. Přidáte-li ještě vyschlou a slepou kreolskou stařenu, nějaké to rituální náčiní a mordýřskou historku z minulosti, byl by v tom čert, aby se diváci nebáli. Softley navíc našel také dobré herce, zejména Johna Hurta a Genu Rowlandsovou a samozřejmě také patřičně půvabnou Kate Hudsonovou. Avšak kvůli schematickému scénáři nakonec natočil sotva průměrný žánrový snímek.
KLÍČ (The Skeleton Key)

ABBA

30. ledna 2007 v 21:18 Ty nej skupiny
Ježiš ABBA ... Tu sem nikdy neposlouchal a ani sem nějak nevědel , co vlastně zpívaj ...No ale ted se mi strááášně líbí a mám od ní stáhlých 28 písníček který pořád poslouchám ... Taky si zkuste třeba jednu stáhnout ( třeba Knowing me , knowing you ) a třeba se vám to taky zalíbí : - ) no nic , tady nějaký info .... ( Sou fakt hustý ! No nic , už fakt mizim , si to v klídku přečtěte : - )
Švédská hudební skupina založená v listopadu 1970 v obsazení Benny Andersson (*16.12.1946, klávesy, syntezátor, zpěv), Bjorn Ulvaeus (*25.4.1945, kytara, zpěv), Agnetha "Anna" Faltskog (dříve Ulvaeus, *5.4.1950, zpěv), Anni-Frid "Frida" Synni-Lyngstad-Fredriksson-Andersson (*15.11.1945, zpěv). Skupina zprvu fungovala jako sdružení dvou hudebníků a dvou vokalistek, ale už od roku 1972 se profilovala jako čtveřice. V roce 1974 vyhrála soutěž Eurovize se skladbou Waterloo, která odstartovala její hvězdnou kariéru nejen v domácím Švédsku, ale také ve Velké Británii a USA. Vrcholnou érou byla léta 1975 až 1978, kdy byly největšími hity písně S.O.S., Mamma Mia, Fernando, Dancing Queen a Money, Money, Money. Posledním hitem byl Super Trouper z listopadu 1980, skupina se rozpadla o dva roky později.
Zpěvačka Anni-Frid vydala své samostatné album ve švédštině, Björn a Benny napsali sérii úspěšných muzikálů, Agnetha vydala knihu svých vzpomínek a později v roce 2004 album My Colouring Book.
V 90. letech 20. století se o zvýšený zájem o ABBA zasloužila skupina Erasure vydáním CD ABBA - Esque EP, které dosáhlo čelních pozic v hudebních žebříčcích. V roce 1999 pak řadu hitů skupiny ABBA přezpívány jinou švedskou skupinou A*teens .
Vybraná diskografie: Waterloo (1974),ABBA (1975), Greatest Hits, Vol. 1 (1976), Arrival (1976), The Album (1977), Voulez-Vous (1979), Greatest Hits, Vol. 2 (1979), Super Trouper (1980), The Visitors (1981).
Legendární švédská skupina ABBA.

Bazének v Japosku

28. ledna 2007 v 10:46 Zbylo aneb nezařazeno
Tak tohle je fakt taková malinkatá bombička !Sem si nejdřív myslel , že je to nějakej zmutovanej stadion a von to je bazánek v Japonsku ! By to taky mohli postavit u nás , no né ? : - )Coolový tkaničky

27. ledna 2007 v 23:56 Zbylo aneb nezařazeno
Tohle je hrozně hustý , já mám zrovna boty zavázaný na to třetí od spoda a je to fakt pěkný ! Určitě si taky něco zkuste uvázat a jako buďte cool , in , sexy a origoš ! No tak zdar můj lide ....


Emo avatary

27. ledna 2007 v 23:42 emO style
Photobucket - Video and Image Hosting


Krásný avatary

27. ledna 2007 v 23:39 Avatary mixy
Punk Pictures icons for msn messengers //<![CDATA[ function showPhoto(x,y,file,comment,close) { var w = screen.availWidth||screen.width var h = screen.availHeight||screen.height var move_win = 0 wx = x+42; wy = y + 32; h -= 30; w -= 30; if (wx>w) { wx = w; move_win=1 } if (wy>h) { wy = h; move_win=1 } if (!comment) { comment = '' } file = "http://im.lide.cz//photo/big/"+file var data_close ="onClick='window.close()' style='cursor: hand;'" var data = "<HTML><BODY bgcolor='#FFE29D' STYLE=\"margin: 5px;\"><DIV align=center>"+comment+"<BR><IMG SRC='"+file+"' width="+x+" height="+y+" border=1 "+data_close+"><\/DIV><\/BODY><\/HTML>" var aa = window.open("", 'photo', 'resizable,scrollbars,menubar=0,width=' + wx + ',height=' + wy); if (move_win==1) { aa.moveTo(0,0) } aa.document.write(data) aa.document.close(); aa.focus(); } //]]> /* <![CDATA[ */ gemius_identifier = new String('nLg6EYChU5Zv5_fxbgxlH8eB76FYNdskNNtoy.jxgmH.77'); gemius_href=new String(document.location); if (document.referrer) { gemius_ref = new String(document.referrer); } else { gemius_ref = ""; } if(typeof(Error)!='undefined') eval("try { if (typeof(top.document.referrer)=='string') { gemius_ref = top.document.referrer } } catch(gemius_ex) {}"); iname = new String('id='+gemius_identifier+';ref='+escape(gemius_ref.substring(0,299))+';href='+escape(gemius_href.substring(0,299))+';'); document.write('<div><iframe src="http://seznam.hit.gemius.pl/gemiusaudience.html" name="'+iname+'" width="1" height="1" frameborder="0" scrolling="no"><\/iframe><\/div>'); /* ]]> */ image

Emo

27. ledna 2007 v 23:37 Avatary mixy


Holocaust

27. ledna 2007 v 13:35 Smrt a jen Smrt
Tady je něco o holocaustu , hodně zajímavý .... dávám vám to sem hlavně proto , že dnes je výročí holocaustu ... Pod textem pak máte trošku hodně drsných fotek ... Jo a je to odsud http://nej-th-my-love.blog.cz/
Holocaust. Když se jenom vysloví toto slovo, tak většině lidí přejde mráz po zádech při představě utrpení miliónů nevinných lidí, žen a dětí trpících a umírajících v koncentračních táborech.

Život v roce 2070 ...

26. ledna 2007 v 22:46 Chvilka zamyšlení
Rok 2070 Nad tímhle je potřeba se zamyslet , nemyslíte ? Potom až si tuhle prezentaci projedete tak si uvědomte , že se to teď doopravdy děje ... V Africe dochází pitná voda zatímco my s ní tady splachujeme záchody , oni umírají hlady zatímco my jídlem pohrdáme , zbytky nedojíme a hodíme do koše , nesníme ho , protože nevipadá zrovna nejlíp ... Asi je fakt , že je hodně těžký to třeba nedělat , ale je dobrý si to uvědomit a vědět o tom , že se to děje ... No neva , tak se mějte ...

Avatary s Emily

26. ledna 2007 v 22:29 Emily the Strange
Tady máte ,,trošičku,, avatárků s Emilkou !!! Cha , sou uplně hustý !!! Snad se vám taky budou líbit ...
image image image image imageimage image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image imageimage image image image image image image image
No myslim , že jich je docela dost , ne ? : - )

Poltergeist řádil ...

26. ledna 2007 v 20:32 Poltergeist
No tak na tomle videu je dokázáno , že existuje ... Jsou to zprávy z ČT 2 kde by o nějakých blbostech ani nevysílali ... Tak se na to určitě podívejte , je to hodně hustý a zajímavý ... ale hlavně to vydržte , protože ta reportáž o něm je v pořadí až třetí , ale když vydržíte , tak to opravdu stojí za to ... To video je Zde ...

Poltergeist - podrobněji

26. ledna 2007 v 20:27 Poltergeist
Tento název pochází z německého polter, což znamená hluk a geist, což je duch.V angličtině je pro tento jev zkratka - RSPK neboli opakující se spontánní psychokyneze. Ta se projevuje tajemným boucháním, zápachem, hýbáním nábytku, chladem. Některé přízraky ruší lidi ze spánku házením kamenů a rozbíjením nádobí, zatímco jiné vytahují z pod lidí matrace. Předzvěstí jsou lomoz a tajemné hlasy. Tyto jevy jsou známé od 12. století. Všesvazová komise pro výzkum anomálních jevů řadí k poltergeistu následující jevy: klepání na dveře a okna, podlahu, strop; zvuky řezání pilou, kroků, tance (někdy v rytmu zpívané melodie); sténání a výkřiky, někdy monology a dokonce smysluplné dialogy;
převrhávání nábytku, let předmětů, někdy rozbíjení skleněného nádobí jako v důsledku výbuchu na malé kousky nebo na prach; zvedání těžkých předmětů do vzduchu, někdy i lidí s následným postavením na nohy; vytahování věcí z kapes u stolů; mizení předmětů před očima svědků s následným objevením se v jiném místě nebo úplným zmizením; přemísťování předmětů na dálku skrz stěny a skla bez rozbití a poškození; objevení se vody neznámo odkud (přičemž někdy jsou místnosti, které nemají zdroj vody, zaplaveny až do úrovně oken); objevení se vůní a libovolných předmětů (nejčastěji kamenů) v bytech; samovolná deformace předmětů; odpojení elektrické aparatury; samovznícení tkanin a papíru (výlučně v přítomnosti lidí); objevování se na zdech nápisů se strach nahánějícím obsahem (někdy je vidět, jak tužka vypisuje slova); účinek neznámých sil na lidi - šimrání, údery, šťouchance, hlazení, rány proudem; demonstrace holografíckých zobrazení, často se pohybujících a vydávajících zvuky, které pozoruje několik lidí a lze jimi volně procházet. Jde o projev energie neznámého původu, která je možná evokována nevědomky citlivou osobou, na seancích médiem.
Ti, kdo pozorně sledovali sérii článků "M-skij treugolnik", nepochybně začali porovnávat tyto jevy s popsanými fenomény v záhadné zóně. Skutečně, na první pohled je zde mnoho shodného. Avšak parapsychologové za pomoci testů určují, zda mají co dělat s poltergeistem nebo s neznámým jevem, který je kvalifikován jako projev mimozemské civilizace. V permské oblasti nešlo o kontakty s "globálním" poltergeistem, jak se domnívají amatéři zabývající se anomálními jevy.

Je poltergeist pro zdraví člověka nebezpečný?
Rozbor ukazuje, že všechny 34 nebezpečné anomální jevy jsou pouhými hrozbami, poltergeist má člověka jen vylekat. (Předměty letící velkou rychlostí lidi nezasáhnou, nebo let prudce ukončí před člověkem a padají k zemi. Pokud se na člověku vznítí oděv, postižený neutrpí popáleniny, nejcennější předměty v bytě se nezničí). Avšak vzhledem k tomu, že se s člověkem děje cosi, co přesahuje rámec zdravého rozumu, osoby, které zažily poltergeist, jsou často ve stavu silného stresu.

Lze fotografovat halucinace člověka?
Výzkumy, kterými se v Permi zabývá lékař-psychiatr G. Krochalev, jsou v naší zemi málo známé, v rozsahu několika řádků o nich informovala v loňském roce Komsomolská pravda. Zato v USA, Anglii, SRN, Polsku, Jugoslávii, Japonsku mu publikovali kolem dvaceti vědeckých prací. Od roku 1976 je Krochalev zván na konference a sympozia do Československa, Bulharska, USA, Brazílie, Japonska, avšak účast ani na jednom z těchto setkání mu ministerstvo zdravotnictví SSSR nepovolilo. Krochalev nalezl způsob fotografování halucinací svých pacientů; Podobných fotografií jsou stovky. Nejen to, vědci se také podařilo nahrát na magnetofon sluchové halucinace svých nemocných. G. Krochalev vysvětluje, že halucinační představy vznikají na sítnici lidského oka a objektiv registruje záření, které z nich vychází. Podobné představy lze vyvolat i u zcela zdravých lidí a stejným způsobem je zafixovat.
Badatel konstatoval, že v komorách, které jsou zcela izolovány od vnějšího elektromagnetického záření, zrakové ani sluchové halucinace nevznikají. Co to znamená? Možná že nemocní, a v některém případě i zdraví lidé, čerpají halucinační představy doslova jako přijímače z Jiných světů?!
Současná věda tento fenomén neuznává a proto se řadí spíše do oblasti psychotroniky.

Co je to Poltergeist

26. ledna 2007 v 20:10 Poltergeist
Narozdíl od nehmotných přízraků a zjevení se Poltergeist projevuje v našem světě fyzikálně,tedy působí na okolní předměty,pohybuje s nimi a zanechává za sebou spoušť.Je to duch, který klepe a bouchá na zeď, otevírá dveře, hází předměty a rozbíjí sklenice.Není vázán k jednomu určitému místu, ale k jedné osobě, která je označována jako ,,agent" nebo ,,fokus".Jedná se většinou o puberťáky nebo ženy v přechodu.
Z psychologického hlediska bývají agenti neurotické a emocionálně narušené děti s potlačovanými traumaty.Často bývají adoptované, nebo se v jejich rodině vyskytují problémy.
Ze všech paranormálních fyzických fenomenů je nejrozšířenější a nejstarší-zprávy o něm najdeme v italských rukopisech ze šestého století a dokonce ve starých záznamech z doby Egypťanů.Pochází z německého slova, které znamená ,,hlučný duch".
Vědci se snaží tyto jevy vysvětlit, avšak o jeho podstatě stále skoro nic nevíme.Poltergeist pro nás zůstává záhadou.

AáBéCéDá emO

23. ledna 2007 v 19:59 emO style
No já sem totiž tak hodnej , až sem se rozhod vám sem dát emO alfabetinku ... Cha , samo vim , že tomu asi budete hodně rozumět , ale neva .... Takže jako si vemte slovníčky a nebo jednoduše se podívejte dolu , pože tam je to česky !!! : - ) No to víte , já na všechny táááák strašně myslim ...
A is for Alone
Jako Osamělý................a vždy si stěžuješ, že to tak je
B is for Bracelets
Jako Náramky...........prostě nějaké ozdoby na zápěstí
C is for Crying
Jako Pláč
D is for Dyed Black Hair
Jako vlasy obarvené na černo
E is for Emotion
Jako Emoce.........a zveličování všeho co máš
F is for Floorpunch
Jako pád na dno
G is for Glasses
Jako brýle.........pokud možno s tlustými černými obroučky

H is for HeartBreak
Jako Zlomené Srdce
I is for the Intense Pain
Jako Intenzivní Bolest..............která pochází z neopětované lásky
J is for Jilted Lover
Jako Zhrzený Milovník ... Cha , to zhrzený se mi povedlo , hustý slůvko , no ne , : - )

Chááá , nové produkty

21. ledna 2007 v 20:25 Zbylo aneb nezařazeno
Mno řekněte sami , kdo by si z toho nic nevybral ??? Takže jako mi sem jako písněte , co byste si koupili vy !!! já bych si stopro koupil JAUWAYSKY !!! : - )

Takový něco ....

14. ledna 2007 v 16:28 Zbylo aneb nezařazeno
....ale ani nevim co : - ) no prostě se na to jukněte ! Jsou to takový vosůbky , něco jako živly bo co .... : - )