Moulin Rouge

10. února 2007 v 17:06 |  Nejlepší filmy

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge - Moulin Rouge
Joooo Joooo , Moulin Rouge ( mimochodem se to jako čte "Můlin Růž" : - ) a Bílý oleandr jsou pro mě dva úplně nejlepší filmy , fakt že jo ... Určitě si to tady o nich přečtěte a pak si to třeba pučte v půjčovně a podívejte se na to ! Nebudete litovati ... A pak mi sem jako napište , jak se vám to líbilo ! Jsou to fakt super filmíky ! Tak tady to info ....
Motto : Žádné zákony. Žádná omezení. Jediné pravidlo. Nikdy se nezamiluj.
Typ filmu : muzikál
Rok výroby : 2001
Režie : Baz Luhrmann
Hrají : Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburgh, Kylie Minogue
Popis : Paříž, 1900 Byl jeden hoch, zvláštní, okouzlený hoch, smutný pohled měl, byl však velmi moudrý, jednoho dne, jednoho zázračného dne potkali jsme se na cestě záhadné a při tom, jak jsme si o mnohém povídali, o bláznech a králích, tak mi pověděl: To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován. Moulin Rouge. Noční kabaret. Tančírna a bordel. Jeho majitelem byl Harold Zidler. Království nočních rozkoší, kde bohatí i chudí chodili za mladým a krásným podsvětím. Nejkrásnější ze všech tam byla žena, kterou jsem miloval. Satine. Byla kurtizána. Prodávala mužům svou lásku. Říkali jí jiskřivý diamant. Byla hvězdou. Žena, kterou jsem miloval, je... ...mrtvá. Je tomu rok, co jsem přijel do Paříže. Psal se rok 1899, bylo to milostivé léto lásky. Nevěděl jsem nic o Moulin Rouge, Haroldu Zidlerovi ani Satine. Svět žil bohémou a já přijel z Londýna,abych byl její součástí. Na vršku poblíž Paříže stála vesnice Montmartre. -Nebyla to, jak mi řekl otec... -...hříšná vesnice! ...ale bohémský svět, hudebníci, malíři, spisovatelé. Říkalo se jim děti revoluce. Ano, měl jsem žít bez halíře a měl jsem psát o pravdě, kráse, svobodě a o tom,v co jsem věřil nejvíc ze všeho. O lásce.

Fascinující, pikantní a tragikomicky příběh Moulin Rouge je oslavou pravdy, krásy, svobody, ale především lásky a excentrický režisér Baz Luhrmann ten příběh vypráví písní. Je situován do pařížského nočního podniku kolem roku 1900 a vychází z orfeovského mýtu mladého básníka - pěvce, který sestoupil do podsvětí, aby našel ideální lásku. "Je to mýtus o idealismu a dospělosti a o poznání, že v životě se stane spoustu věcí nad naše možnosti. Smrt milovaných blízkých, vztahy, které dlouho netrvají," vysvětluje režisér Luhrmann. "Podle orfeovského mýtu vás to buď zničí, nebo se vydáte do podsvětí, budete mu čelit a vrátíte se zoceleni zkušeností." Takovým hrdinou je Christian(Ewan McGregor - např.Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Trainspotting) , jehož milostný příběh s kurtizánou Satine(Nicole Kidmanová - např. Eyes Wide Shut) končí tragicky.Nechte se unášet snem o lásce a ideálech s filmovými hvězdami, které hrají, zpívají(opravdu Kidmanová i McGregor osobně) a tančí jako o život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marty marty | 24. července 2007 v 23:57 | Reagovat

tag tenhle muzikál mě fakt dostal pecka.......mpcc pěkný a hafo smutný a ten jejich song no jo prostě moc

2 Markétka Markétka | 17. srpna 2007 v 19:56 | Reagovat

Tenhle film miluju a mohla bych ho vidět třeba milionkrát a nikdy mě neomrzí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.